Translate

pátek 23. června 2017

MARTINIK - Ceny pro podzim a zimu 2017 a jaro 2018

Dovolujeme si zverejnit nase ceny a podminky od zari 2017, kdy zaciname provozovat stabilni trasy z Martiniku. Trasy jsou 2 - jizni a severni. Zaroven vas chceme upozornit na cestu pres Atlantik v kvetnu 2018 z Martiniku do Portugalska - pro vice informaci staci napsat mail.
Zacneme jizni trasou:
Ballydonna – pronajem plachetnice

Martinik - St. Lucia, Sv. Vincent and the Grenadines a zpet na Martinik

14ti denní plavba

(zpravovano na zaklade predchozich dobrych i mene dobrych zkusenostech :-) )

Letiste na Martiniku – Le Lamentin je vzdaleno od mista vypluti (Le Marin) 36 km.
Prilet na Martinik
Mezinárodní letiště Le Lamentin je pojmenováno po místním rodákovi básníkovi a politikovi Aimé Césairovi, má jednu vzletovou a přistávací dráhu a jeden terminál. Pravidelné nebo sezónní lety na letiště zajišťují linky společností American Eagle, Air Antilles Express, Air Caraïbes, Air France, Avior, Carib Aviation, Corsairfly, Cubana de Aviacion, Miami Air, LIAT, WestJet a další. Chcete-li zahájit cestu v Praze, vhodné je využít služeb společnosti Air France, která vám zajistí letenky a v Paříži přejezd z mezinárodního letiště Charles de Gaulle na vnitrostátní letiště Orly. Pokud si zorganizujete odlet z Vídně nebo Mnichova, pak budete mít let levnější, ale musíte se tam nějak dostat. To by neměl být problém. Letiště Le Lamentin na Martiniku je nadstandardně vybaveno. V objektu je stanice policie, celnice, lékárna, banka, směnárna, kancelář reklamací ztrát zavazadel, obchody, duty free prodejna, květinářství, holičství a kadeřnictví, půjčovna aut, turistická informační kancelář, bary a restaurace. Před letištěm je dostatečně velké parkoviště a dva hotely, La Galléria a Valmenière.
Doprava z letiste: TAXI nebo je moznost vyuziti sluzeb Cechu zijicich trvale na ostrove (po predchozi dohode, za uplatu).

Zacatek, konec plavby: v rozmezi zari 2017 - kveten 2018
(zavisi na moznostech posadky, podle toho, na který termin bude mit zakoupenou letenku,
pozn. na Martinik existuje skvele letecke spojeni se spolecnosti Air France viz info nize)

Misto vypluti: ostrov Martinik – Le Marin

Cil plavby: navrat na ostrov Martinik – Le Marin, odlet z Martiniku letiste Le Lamentin

Konec plavby: 14 dni od nalodeni

Mista, která navstivime:
Martinik, St. Lucia, Bequia, Mustiqe, Union, Tobago Cays, Mayreau, St. Vincent, St. Lucia, Martinik – St.Anne, Martinik


PLAVEBNI PLAN
Doporučená plavba Martinik, St. Lucia, Sv. Vincent and the Grenadines, na dva týdny:
Den první:
Přílet na Martinik, doprava do Le Marin. Seznameni s cleny posadky, provozem na lodi a ubytovani. Nakup potravin, pitne balene vody a hygienickych potreb v supermarketu Leader Price. (Obed nebo vecere na lodi podle casu priletu letadla).
Den druhý:
Po snidani vyzvednuti kotvy a vypluti na jih na 20 NM vzdálenou St. Lucii. Kotveni v zatoce Soufriere Bay, kde vyridime celní a vstupni formality a potom návštěva městečka. Zajímavostí jsou zde horké prameny s lázní na koupání. Celé této oblasti St. Lucie dominují dva sopečné kopce - Pytony. Jsou to dvě zhruba 300m vysoké homole, které tvoří to nejznámější a jedinečné panorama St. Lucie. Mezi Pytony je nádherná zátoka ke kotvení.
Den třetí:
přejezd ze St. Lucie na Bequii. Bequia je romantický ostrov patřící pod Sv. Vincent & Grenadines. Je to ostrov známý všem jachtařům plavícím se po Karibiku, kteří sem vždy a znovu rádi zavítají. Důvodů je mnoho a těžko říct, který je tím hlavním… Je tu celnice, velká a dobře chráněná zátoka ke kotvení, plno pěkných barů a restaurací... Hlavní zátoka ke kotvení se jmenuje Port Elizabeth a je vždy plná lodí. Jsou tu ale dvě krásné pláže a většina života na Bequii se odehrává právě zde. Oblíbená restaurace se jmenuje Frangipani, ale výběr je poměrně velký. Druhou možností ke kotvení, je zátoka Friendship Bay, která je na jihovýchodní straně ostrova. Tady bývá docela volno, opět najdete fajn pláž a restauraci. Ostrov Bequia je druhým největším z Grenadin, ostrov býval proslulý velrybářstvím a doposud zde mají povoleno ulovit čtyři velryby ročně.
Den čtvrtý:
Z Bequie se vydame na ostrov Mustiqe. Mustiqe nabízí nejednu krásnou pláž, ale hlavně je znám jako ostov bohatých a slavných. Pri navsteve baru Basil's Bar muzeme potkat napr. Mika Jaeggera, který na ostrove vlastni dům. Cestou tam, nebo při odjezdu se můžeme zastavit na ostrově Baliceaux, kde kromě krásného výhledu najdete i plno suchozemských želv.
Den pátý:
Z ostrova Mustiqe se vydame na nejjižnější ostrov této trasy – Union. který je už těsně před Clifton Bay na Unionu . Clifton Bay je nejnavštěvovanější kotviště na Unionu, je chráněné korálovým útesem kolem dokola a pozor na útes uprostřed zátoky! Na vnějším útesu tu najdete "Happy Island", což je ostrůvek uměle vytvořený ze stovek mušlí! Vnitřek je vysypán pískem a slouží jako restaurace. Na pobřeží je vesnička s dalšími restauracemi, obchodem a celnicí. Večer tu pak musíte vyrazit na "steelband" a dobrou večeři! Pro ty co o steelbandu ještě neslyšeli - jde o kapelu hrající na různě uřezané a zprohybané plechové sudy. Tradice této hudby pochází z dob otroctví, kdy hudebně nadaní černoši dovezení do této oblasti hledali na co hrát. Tak vznikl steelband a jeho typicky Karibské rytmy! Také si nenechte ujít vyhlídku z opevnění na vrcholu nad letištěm - Tobago Cays, Mayreau, Palm Island a Carriacou odsud máte jako na dlani!
Den šestý:
Union je od jižního vjezdu do Tobago Cays jen asi 4 míle. Je dobré plout tak, aby bylo slunce již vysoko a vy tento vjezd mezi útesy dobře uvidíte! Tobago Cays je vlastně jediná laguna na této plavbě chráněná kolem dokola korálovým útesem. Uprostřed laguny jsou 4 ostrovy a další. Tobago Cays jsou hlavně o koupání a šnorchlování. Korálové útesy a mělké písečné dno společně tvoří tu nejlepší barvu moře jakou si pro Karibik umíte představit! Mořské želvy, rejnoci, stovky ryb, korálové útesy… pravá karibská pohádka. Na brehu před setmenim muzete sledovat noční gardy leguánů stěhujících se z moře na pevninu. Na Union Island můžete zakotvit v nádherné zátoce Chatham Bay nebo navštívit městečko Clifton.
Den sedmý:
Na Tobago Cays ze západní strany navazuje ostrov Mayreau. Na severu Mayreau je krásná zátoka, kde si v baru pod palmami dejte pinacoladu nebo jiný koktejl... Doporučujeme si Mayreau projít pěšky. Na kopci je romantický kostel s výhledem na Tobago Cays a okolí... Mayreau je nejmenší obydlený ostrov Grenadin, kotviště Salt Whistle Bay tvoří úzká písečná kosa s palmovým hájem.


Den osmý:
Pokračujeme dál až na St . Vincent. Kotveni v romantické zátoce Petit Bayahut. V té je jen jeden malý resort a spoustu krásných koutů kolem, včetně několik super míst na potápění.
Den devátý:
St. Vincent je poměrně velký a je jedním z nejoblíbenějších v Karibiku. Je hlavním ostrovem státu Sv. Vincent and the Grenadines a najdete tu hlavní město Kingstown. Ostrov působí divoce a exoticky! Svatý Vincent nabízí větší množství zátok ke kotvení a výletů. Další možností je kotvení za Young Islandem. Tato dvě místa jsou vhodna pokud se chystáte vydat do Kingstownu nebo na letiště. Dál je k doporučení již zmíněná zátoka Petit Bayahut a doporucujeme většinu výletů podnikat ze zátoky Wallilabou Bay. Ve Wallilabou Bay bylo filmové "městečko", kde se točili Piráti z Karibiku! Dál směrem na sever je ještě Cumberland Bay a Chateaubelair Bay.
K pozemním výletům na Sv.Vincentu rozhodně doporučujeme trek na sopku! Je to náročný, ale krásný výšlap plný překvapení... Dále po ostrově najdete několik pěkných vodopádů a hlavní město Kingstown také stojí za to. Myslím, že je dobré vzít si někoho místního jako průvodce, na sopku je to víceméně nutnost. Doprava po ostrově je v mikrobusech pro "neomezený" počet osob…
Den desátý:
přeplavba ze Sv. Vincentu na St. Lucii. Při cestě zpět bych doporučujeme zastávku v Marigot Bay. Marigot Bay bývala jedna z nejromantičtějších zátok v Karibiku..., ale "pokrok" se nezastaví před ničím a tak je dnes obestavěná luxusními resorty a marinou. Výhodou je, že se zde opět snadno odbavíte a můžete doplnit vodu a palivo. Pro ty, kdo to tu neznal před 20 lety je pak zátoka stále krásná!
Den jedenáctý:
St. Lucie - volný den na průzkum Sv.Lucie. Odpoledne, nebo navečer můžete přejet dál na sever do zátoky Rodney Bay.
Den dvanáctý:
Přeplavba ze St. Lucie na Martinique. Podle domluvy vylodeni v zátoce Le Marine či St. Anne.
Saint-Anne skvele koupani, nadherne plaze a odpocivani, velmi prijemne male mestecko s mnoha bary a restauracemi, rybi trznice a trznice se zeleninou, ovocem, korenim, upominkovymi predmety a mistnimi ovocnymi alkoholickymi likery, marmeladami a dzemy ze všech moznych i nemoznych druhu ovoce. Prijemna prochazka lesem ze Saint-Anne k plazi Le Salines a solnemu jezeru (ne dzungli v pravem slova smyslu, ty jsou v nepristupnejsich horskych a kopcovitych oblastech ostrova).
Le Marine je zive, rusne, moderni mestecko, bary a restaurace, vecerni ziva hudba, internet, supermarkety, obchudky s upominkovymi predmety, trznice. V Le Marine je mala mestska plaz. Navsteva repliky historicke lode Victoria Golden Hind podle Magalienchovy karaky postavene partou ceskych nadsencu v cele s Rudou Krautschneiderem (viz Youtube – Idioti na cestach kolem světa), která je v soucasne době restaurovana dobrovolniky z Ceske republiky (jakekoliv sponzorske dary jsou vitany).
Den třináctý:
Martinique. A kam se vydat po Martiniku? Možností je tu dost, najdete tu plno nadhernych pláží na návětrné straně ostrova (napr. Le Salines blizko St.Anne), plantáže bananovniku a cukrove trtiny a hlavně spoustu destilérií! Po ostrove je několik znackovych paliren rumu napr. Depaz, HSE apod., kde prohlidky a nakupy rumu jsou doprovazeny ochutnavkami.
Jsou tu vyslapove trasy, napr. na sopku nebo ostrov lze obejit pesky kolem dokola (ponekud delsi dovolena :-)) – informace a mapy v turistickych kancelarich. Radi poradime.
Fort-de-France je od roku 1902 hlavním městem ostrova . Přestože se jedná o největší středisko této oblasti Karibiku, jeho největší kouzlo spočívá v zasazení do okolní přírody - leží na okraji pekrásné zátoky v Baie des Flamands (kotviste) a na severu je rámováno pohořím Pitons du Carbet. Kolem jachtového přístavu se prostírá 5 ha zeleně, nazývaných La Savane, a obklopených hotely, restauracemi, kavárnami a butiky.
Saint-Pierre - bývalé hlavní město, které plnilo roli nejdůležitějšího hospodářského i kulturního centra Martiniku, někdy bylo také nazývané „malou Paříží". 7 km severně od města se do výšky 1397 m nad mořem tyčí hora - stále činná sopka Mont Peleé, jejíž výbuch v r. 1902 způsobil jednu z největších přírodních katastrof v novodobých dějinách - zničil téměř celé toto město, které bylo znovu postaveno, některé domy s tepanými kovovými balkóny připomínají atmosféru konce 19. století.
Nejimpozantnějším místem Saint Pierre jsou asi ruiny starého divadla na severu města. Bohatě zdobená budova původního divadla, ve kterém se svého času konala představení pro 800 diváků, je stále jedním z nejnavštěvovanějších míst města. Těsně vedle divadla jsou vidět zbytky vězeňské cely, ve které přežil jediný vězeň celou sopečnou apokalypsu.
U pobresi je velice zajímavou stavbou katedrála, kterou se podařilo z trosek obnovit - ne však v její původní kráse.
Překrásné jsou místní pláže s velmi jemným černým pískem a nacházejí se na severu města.
Pak už je jen otázkou, jestli si vzít auto s řidičem nebo bez... Jezdí se tu poměrně klidně a po pravé straně jako u nás. Nebo vyuzit mistni hromadnou dopravu. Je tu také jedna s moznosti, po predchozi domluve si vypujcit auto za provizi (levnejsi nez pujcovna) od české komunity a uskutecnit vylet po ostrove do vnitrozemi a pote stravit prijemny vecer v hospode Mango Bay, kde se kazdy patek schazi cesti rodaci, protože tu mají jedno pivo za cenu dvou. :-D nebo v baru CoCo a Rum, kde je každý vecer ziva muzika.
Den čtrnáctý:
Martinik – Le Marine dotankovani nafty, benzinu, vody a doplneni plynove bomby, vyuctovani, pomoc kapitanovi s ulozenim lan, plachet a uvedenim lode do stavu před vyplutim. Odjezd na letiste a odlet. Zaverecna snidane nebo obed podle casu odletu letadla.


Nalodeni, plavba, provoz na lodi, informace, vylodeni:

 • Nalodeni posadky probehne na Martiniku v Le Marin, ubytovani (je mozne si vybrat bud predni dvouluzkovou kajutu (pro par) nebo 1,5 luzkovou koji). Pavlina (First Mate) prideli nove prichozi posadce ulozne prostory a skrinky na obleceni, potraviny a balenou vodu.
 • Tentyz nebo nejpozdeji nasledujici den je moznost dokoupeni potravin, hygienickych potreb a balene vody v mistnim supermarketu Leader Price (podle casu priletu letadla)
 • Kapitan urci cas vypluti (v zavislosti na predpovedi počasí).
  Upozornujeme, ze Karibik je mistem, kde se vyskytuji hurikany. Nemuzeme zarucit termin BEZPECNEHO vypluti z duvodu vyssi moci tzn. hurikany, tropicke boure, tsunami, zemetreseni, erupce sopky a podobnych rozmaru prirody.
 • Pred vyplutim kapitan provede posadku po lodi, seznami ji s provozem a bezpecnostnimi opatrenimi. Posadka bude poucena, jak se ovladaji plachty, kormidlovani a bude vseobecne seznamena s provozem a fungovanim plachetnice.
 • V pripade, ze si každý člen posadky vari sam, udrzuje kuchyn, varic, troubu a kuchynske nacini v cistote, umyva a uklizi po sobe nadobi, k ukladani uvarenych potravin pouziva plastove nadoby – jsou k dispozici (ne kastrulky nebo hrnce, někdo další by to mohl potrebovat na vareni).
  Je nutne spocitat si podle predpokladanych dnu plavby, kolik jidla a piti bude hostujici posadka potrebovat a podle toho nakoupit si toto dopredu v supermarketu před vyplutim, pripadne pokud jsou planovany zastavky během plavby, je mozne dokoupit potraviny a vodu během zastavek. Stejne tak i hygienicke potreby.
 • Trideni odpadu: vse co je organickeho puvodu (papir, plechovky, sklo, zbytky jidel, slupky od ovoce a zeleniny … atd.) se recykluji vhozenim do more (neplati pro pripobrezni plavbu, pristavy a mariny). Plastove lahve, mikrotenove sacky a tasky se shromazduji na lodi a po pripluti do pristavu nebo mariny se vhazuji do mist k tomu urcenych.
 • Pitna voda a hygiena na lodi. Lod je vybavena dvema 130ti l nadrzemi, které budou doplneny pitnou vodou a pripraveny pro nastup nove posadky.
  Pri plavbe se vari z pitne vody naredene morskou slanou vodou.
  V pripade potreby je mozne během plavby sladkou vodu docerpat do tanku v miste zastavky. Ve vetsine pripadech se voda plati, cena je cca 10 Euro za m3.
  Sprchovani sladkou vodou je mozne v marinach, pristavech nebo na plazich. Behem plavby se osvedcily vlhcene ubrousky nebo koupani primo v mori ve slane vode (toto plati spis pro dlouhodobe preplavby). Sprchovani pitnou vodou na lodi je mozne, ale naklady na docerpani pitne vody jdou na vrub tem clenum posadky, kteri sprchu na lodi pouzivali.
  Splachovani WC je napojeno na morskou vodu, stejne tak umyvani nadobi. Celkove je NUTNE s pitnou vodou setrit !!!
  Do WC – NEVHAZOVAT zadne predmety, tampony, odpadky, tycinky do usi a ani TOALETNI PAPIR !!! , odpadni roura je priliz uzka a dochazi k castemu ucpani.
 • Po dopluti do ciloveho pristavu na Martiniku v Le Marin se dotankuje nafta, benzin a doplni se plynova bomba, naklady na pohonne hmoty se rozpocitaji mezi počet clenu hostujici posadky. Doplni se voda do tanku a naklady se rozdeli mezi počet clenu posadky. Provede se vyuctovani. Pred opustenim lode posadka pomuze kapitanovi uklidit plachty, provazy apod. a bude napomocna s uvedenim lode do puvodniho stavu před vyplutim.
 • Pokud si hostujici posadka objedna plnou penzi, naklady na plyn jsou jiz v cene.
 • V pripade zajmu kapitan potvrdi odeplute mile do Lodniho deniku hostujici posadky
O lodi:
veskere info a foto na nasich webovych strankach
HIGH TENSION 36
Lod je 36 feetu dlouha (10,5 m) a siroka 11 feetu (3,5 m)
Je v dobre kondici, je vybavena novym autopilotem (12/2016). Bimini, sprayhood, sunshades.
Nemá nejnovejsi vychytavky, na které jsou dnesni jachtari zvykli z charteru v chorvatskych vodach, lod je totiž oceanska, ne vyletni.
Do budoucna planujeme Lazy Jack a Lazy Bag pro jednodusssi spousteni hlavni plachty.
Ballydonna preplula Atlanticky ocean (3.-28.1.2017). Je proverena v nejhorsich podminach La Manche a Biskajskem zalivu. Dalsi preplavba se usutecnila z Martiniku na Kubu, z Kuby na ostrov Roatan (2017), z Roatanu do Belize a zpatky se zastavkou na ostrove Utila (cerven 2017).
Byla vyrobena v lodenici Southern Ship Yard v roce 1978 pro oceanske zavody. Zucastnila se v roce 1979 vysoce narocneho zavodu Fast Net. Jako jedna z mala jachet kvuli nahle prudke zmene počasí vzdala a lod vcetne posadky se zachranila,. Nekteri ostatní to stesti nemeli, info na www.ballydonna.eu , kde je popsana podrobne tato tragedie.
Uvnitr lode se nekouri, koureni je mozne pouze v kokpitu. Prosime o ohleduplnost vuci nekurakum. Vitane e-cigarety :-D

Vybaveni lode:
Loznice:
1 x dvouluzkova kajuta pro hosty - par
2 x 1,5 luzka prostorna koje
Prislusenstvi:
1 x WC a sprcha
Obyvaci pokoj:
při vice lidech v parte není problem spat v obyvaku – další 2 luzka
Kuchyne:
Plynovy dvouvaric, sporak, lednice
Prutokovy plynovy ohrivac


Cena:

Cena za osobu na 7 dni: 175 (26,32) Euro nebo $ 198 (23.32)
(prepocet dle aktualniho kurzu ze dne 4.6.2017 CNB)

Cena za osobu na den (i zapocaty): 21 Euro nebo $ 23

Priblizna cenova kalkulace:


Stravovani: plna penze, polopenze, snidane, obed nebo vecere (podle domluvy)
v pripade plne penze stravovani zacina obedem (podle casu priletu letadla nebo veceri) a konci snidani.
Snidane – 4 Eura ($ 4,50) 13x
Obed – 9 Euro ($ 10) 13x
Vecere - 9 Euro ($10) 13x
V ceně je zahrnuto:
Služby kapitána (cestovního průvodce)
Zaskoleni rizeni plachetnice, ovladani plachet a kotveni, orientace v namornich mapach.
Nafukovací člun tzv. dingy s privesnym motorem.
Využití lozniho pradla, polstare, prosteradla, použití rybářského prutu.
Kuchynske nacini, pribory, talire apod.
Chladnicka
Varna konvice, mikrovlnna trouba – pouze při kotveni v marine
Provozni naklady: amortizace, zaverecny uklid, prani lozniho pradla a uterek vc. pracich prostredku, cistici prostredky, myti lode, paluby …


V ceně není zahrnuto:
Letenky, doprava z letiste do mista nastupu na lod a zpet (TAXI, autobusova doprava vcelku funguji na karibskych ostrovech v pohode (krome nedele) nebo pronajem auta napr. AVIS anebo moznost vyuziti auta od mistni české komunity (rezervace predem, cca 40 Euro za jednu cestu)), jidlo, plyn (60 Euro za naplneni bomby, v pripade plne penze hostujici posadka nehradi), nápoje, alkoholicke napoje, pitna balena voda, hygienicke potreby.
Přístavní, vstupni a celní poplatky (hradi hostujici posadka)
 • Martinik 5 Euro
 • Svatá Lucie 80 EC za lod = 26.32 Euro
  (1 Euro = 3.04 East Caribbean Dollar nebo 1 US Dollar = 2.70 East Caribbean Dollar, aktualni kurz CNB z 5.6.2017)
 • Svatý Vincet a ostrůvky Grenadin (Bequia, Mayreau, Union Island, Palm Island, souostroví Tobago Cays) 35 EC za osobu = 34.54 Euro
Vylety do vnitrozemi (v pripade zajmu je mozna dohoda o spolecnem vyletu a rozdeleni nakladu podle poctu ucastniku)
Vybaveni na potapeni a snorchlovani.
Navnady na rybareni, oluvka, hacky (doporucujeme vzit sebou z CR, na nekterych ostrovech je toto zbozi nedostatkove :-))
Cestovni pojisteni, pojisteni proti urazu.
Pohonné hmoty - nafta a benzin do clunku (dingyho) – cca 30 Euro/tyden ($ 34). Cena je orientacni, bude rozpocitana podle skutecnosti mezi počet clenu hostujici posadky.
Voda do tanku – cca 10 Euro za 1m3 (podle skutecne spotreby), cena bude rozpocitana rovnym dilem mezi cleny posadky.
V pripade nutnosti je třeba nastartovat motor na dobiti baterii
Tato plavba se tyka plavby z Martiniku, St. Lucia, Bequia, Mustiqe, Union, Tobago Cays, Mayreau, St. Vincent, St. Lucia, Martinik – St.Anne, Martinik ''z'' a ''do'' uvedenych mist. V pripade, ze hostujici posadka pozaduje zastavku a zakotveni mimo tato dohodnuta mista, musí toto vcas oznamit kapitanovi. Ten proveri v namornich mapach bezpecne zakotveni a casovy plan. Veskere naklady (pristavni poplatky, vstupy do země, viza, uplatky celnikum a statni zprave apod.) jdou na vrub hostujici posadce.
Stravovani. Po predchosi domluve (před vyplutim z Le Marin) je mozna polopenze, plna penze, vecere, obed, snidane. Nebo kombinace. V pripade celodennich vyletu a stravovani se v restauracich se samozrejme na lodi stravovani neplati.


Poskozene, rozbite nebo ztracene věci se nahrazuji nebo opravuji.


GARANTUJEME zajisteni ubytovani na lodi az do doby odletu zpet do CR.


Pozn.: Cena v Eurech nebo Americkych Dolarech nebo kombinace obou men


Platby a storno poplatky:
Po e-mailem, formou zprávy na Facebooku nebo telefonem domluvene rezervaci je nutné do 14 dnů složit zálohu ve výši 100 Euro nebo $ 113 (na osobu) ceny pronájmu lodě prevodem na bankovni ucet.
Bankovni ucet:
IBAN:
Pred vyplutim se doplati zaloha v hotovosti 250 Euro nebo $ 282 ( 100 Euro ($ 113) + 250 Euro ($ 282) = celkova cena za 2 tydny pobytu za osobu).
Storno pronájmu jachty se řídí následujícími podmínkami: 0 až 45 dnů před počátkem plavby jsou storno poplatky rovny výši složené zálohy. V případě, že se zájemce nemůže zúčastnit plavby osobně, je možné převést účast na lodi na další osobu bez manipulačního poplatku.


Reference: (kontakt na vyzadani)
Pavel Vavricek - UK
Karel Koncel – CR (člen posadky pri preplavbe Atlantiku)
Ing. Jaromir Radkovsky – CR (člen posadky pri preplavbe Atlantiku)
Jan a Jana Drnkovi – CR (clenove posadky při preplavbe Martinik – Kuba)
Jozef Bohac – člen posadky při preplavbe Kuba – Roatan
Hana Albertova a Vaclav Ridky – Roatan (clenove posadky při preplavbe Roatan – Belize – Utila - Roatan)
Pavel a Ivana Drobny - UK
Posadka a bezpecnost:

Kapitan Pavel Martinek (1966) ma zkouzky RYA ve Velke Britanii a Certifikat z Velke Britanie Poskytnuti první pomoci.
Ma napluto cca 18tis. NM, 3 x preplul Atlanticky ocean, preplavby na plachetnici z Martiniku pres Kubu na Roatan, Belize, Utila, hovori plynne anglicky a polsky.
First Mate Pavlina Martinek ma napluto cca 8tis NM, 1 x prepluti Atlantickeho oceanu, preplavby z Martiniku pres Kubu na Roatan, Belize, Utila.
Life raft pro 4 osoby (2016)
Epirb boje (2016)
Zachranne kruhy 2x
Zachrane vesty
Harnesy


(Posadka byla poucena ohledne pouzivani harnesu a ostatnich bezpecnostnich opatreni během plavby. Kapitan nezodpovida za pripadne zraneni nebo uraz zpusobeny nedodrzenim těchto pravidel.)


Hardware na lodi:
Chardplotter s mapamy celeho světa
Autopilot (12/2016)


Technicke parametry lodi a Pravidla chovani na lodi: : veskere info na www.ballydonna.eu


Kontakt
Pavel Martinek - kapitan
facebook Paja Saltydog


Pavlina Martinek
facebook Pavlina Martinek


facebook Cestovani a jachting Ballydonna


Mobilni telefon : +504 9924 2800


Pozn. pod carou : Tato oblast se v nedávné době proslavila jako zdroj vysoce kvalitní marihuany. Na odlehlých Grenadinách se pěstuje marihuana pro celou Karibskou oblast.
Měna, ceny, nákupy východokaribský dolar (EC) Svatý Vincent a Grenadiny je rozvojová ostrovní ekonomika. Nejsou dostupné automaty ATM na výběr hotovosti.


A nyni trasa severni:

 
Ballydonna – pronajem plachetnice

Martinik – Dominica - Guadaloupe a zpet na Martinik

14ti denní plavba

(zpravovano na zaklade predchozich dobrych i mene dobrych zkusenostech :-) )

Letiste na Martiniku – Le Lamentin je vzdaleno od mista vypluti (Le Marin) 36 km.
Prilet na Martinik
Mezinárodní letiště Le Lamentin je pojmenováno po místním rodákovi básníkovi a politikovi Aimé Césairovi, má jednu vzletovou a přistávací dráhu a jeden terminál. Pravidelné nebo sezónní lety na letiště zajišťují linky společností American Eagle, Air Antilles Express, Air Caraïbes, Air France, Avior, Carib Aviation, Corsairfly, Cubana de Aviacion, Miami Air, LIAT, WestJet a další. Chcete-li zahájit cestu v Praze, vhodné je využít služeb společnosti Air France, která vám zajistí letenky a v Paříži přejezd z mezinárodního letiště Charles de Gaulle na vnitrostátní letiště Orly. Pokud si zorganizujete odlet z Vídně nebo Mnichova, pak budete mít let levnější, ale musíte se tam nějak dostat. To by neměl být problém. Letiště Le Lamentin na Martiniku je nadstandardně vybaveno. V objektu je stanice policie, celnice, lékárna, banka, směnárna, kancelář reklamací ztrát zavazadel, obchody, duty free prodejna, květinářství, holičství a kadeřnictví, půjčovna aut, turistická informační kancelář, bary a restaurace. Před letištěm je dostatečně velké parkoviště a dva hotely, La Galléria a Valmenière.
Doprava z letiste: TAXI nebo je moznost vyuziti sluzeb Cechu zijicich trvale na ostrove (po predchozi dohode, za uplatu).

Zacatek, konec plavby: v rozmezi prosinec 2017 - kveten 2018
(zavisi na moznostech posadky, podle toho, na který termin bude mit zakoupenou letenku,
pozn. na Martinik existuje skvele letecke spojeni se spolecnosti Air France viz info nize)

Misto vypluti: ostrov Martinik – Le Marin

Cil plavby: navrat na ostrov Martinik – Le Marin, odlet z Martiniku letiste Le Lamentin

Konec plavby: 14 dni od nalodeni

Mista, která navstivime:
Martinik Le Marin, Saint Pierre – Dominica - Guadeloupe - Martinik Fort de France, St.Anne, Le Marin

PLAVEBNI PLAN
Doporučená plavba Martinik, Dominica – Guadaloupe a zpet na Martinik, na dva týdny:


Den první:
Přílet na Martinik, doprava do Le Marin. Nalodeni, seznameni s cleny posadky, provozem na lodi a ubytovani. Nakup potravin, pitne balene vody a hygienickych potreb v supermarketu Leader Price. (Obed nebo vecere na lodi podle casu priletu letadla). Navsteva mistnich baru napr. Mango Bay, kde se schazi každý patek mistni ceska komunita na ''happy hours'', kdy dve piva jsou za cenu jednoho. Nebo bar CocoaRum, kde každý vecer hraje ziva muzika a ochutnavani michanych napoju z pravych karibskych rumu. Bezne se tu da koupit rum s obsahem alkoholu 55 % a vice.


Den druhy a treti:
Po snidani vyzvednuti kotvy a vypluti na sever podel zapadniho pobrezi Martiniku do městečka Saint-Pierre - bývalé hlavní město, které plnilo roli nejdůležitějšího hospodářského i kulturního centra Martiniku, někdy bylo také nazývané „malou Paříží". 7 km severně od města se do výšky 1397 m nad mořem tyčí hora - stále činná sopka Mont Peleé, jejíž výbuch v r. 1902 způsobil jednu z největších přírodních katastrof v novodobých dějinách - zničil téměř celé toto město, které bylo znovu postaveno, některé domy s tepanými kovovými balkóny připomínají atmosféru konce 19. století.
Nejimpozantnějším místem Saint Pierre jsou asi ruiny starého divadla na severu města. Bohatě zdobená budova původního divadla, ve kterém se svého času konala představení pro 800 diváků, je stále jedním z nejnavštěvovanějších míst města. Těsně vedle divadla jsou vidět zbytky vězeňské cely, ve které přežil jediný vězeň celou sopečnou apokalypsu.
U pobresi je velice zajímavou stavbou katedrála, kterou se podařilo z trosek obnovit - ne však v její původní kráse.
Překrásné jsou místní pláže s velmi jemným černým pískem a nacházejí se na severu města.
Dale je moznost navstivit rumárnu Depaz, ochutnavka pravych karibskych rumu teto znacky je samozrejmosti. Pro aktivní možnost výstupu na vulkán Mont Pelée, výška hory dosahuje 1397 metrů nad mořem a výstup zabere skoro celý den.


Den ctvrty, paty a sesty:
Preplavba z Martiniku na divoký ostrov Dominika: Scott’s Head - zdejší poklidné pláže s černým vulkanickým pískem jsou ideální k lenošení, opalování či koupání; celodenní trek pralesem k Boiling Lake na dně kráteru, z nějž vyvěrají sirná zřídla; malebné vodopády Trafalgar Falls a Emerald Pool; řeku Indian River můžete prozkoumat na kajaku - nádherná krajina mangrovů a líně tekoucí řeky uprostřed džungle, natáčel se zde film Piráti z Karibiku. Pokud ve vás dříme duše biologa, můžete taxíkem navštívit návětrné pobřeží Dominiky, kde najdete ideální podmínky pro pozorování mořských želv. Želvy zde kladou vejce na pláži od března do června a od července do října se potom rodí mláďata. Tuto unikátní podívanou můžete pozorovat u eko-lodže Rosalie Bay Resort.


Den sedmy, osmy a devaty:
Preplavba z Dominiky na ostrov Guadeloupe: sousostroví Îles des Saintes je jedním z nejlíbivějších v celém Karibiku, najdete tu úžasnou karibskou přírodu, ale i pravý francouzský naturel; unikátní túra na aktivní sopku La Soufrière, která je s 1.467 m.n.m nejvyšším vrcholem Malých Antil a nejvýznamější místo Národního parku Parc National de la Guadeloupe. Potápěči by si neměli nechat ujít rezervaci Reserve Cousteau, která je pojmenovaná po slavném mořském badateli Jacqesovi Cousteauovi, kromě potápění tu zažijete báječné šnorchlování.


Den desaty:
Denni a nocni preplavba z Guadaloupe zpet na Martinik do Fort-de-France, ktery je od roku 1902 hlavním městem ostrova . Přestože se jedná o největší středisko této oblasti Karibiku, jeho největší kouzlo spočívá v zasazení do okolní přírody - leží na okraji pekrásné zátoky v Baie des Flamands (kotviste) a na severu je rámováno pohořím Pitons du Carbet. Kolem jachtového přístavu se prostírá 5 ha zeleně, nazývaných La Savane, a obklopených hotely, restauracemi, kavárnami a butiky.


Den jedenacty a dvanacty:
Preplavba do zatoky Saint-Anne skvele koupani, nadherne plaze a odpocivani, velmi prijemne male mestecko s mnoha bary a restauracemi, rybi trznice a trznice se zeleninou, ovocem, korenim, upominkovymi predmety a mistnimi ovocnymi alkoholickymi likery, marmeladami a dzemy ze všech moznych i nemoznych druhu ovoce. Prijemna prochazka lesem ze Saint-Anne k plazi Le Salines a solnemu jezeru (ne dzungli v pravem slova smyslu, ty jsou v nepristupnejsich horskych a kopcovitych oblastech ostrova).


Den trinacty:
Behem dne navrat do Le Marin. Dotankovani nafty, benzinu, vody a doplneni plynove bomby, vyuctovani, pomoc kapitanovi s ulozenim lan, plachet a uvedenim lode do stavu před vyplutim. Prohlidka mestecka Le Marin, vecer navsteva mistnich baru, restauraci, obchudku s upominkovymi predmety apod.


Den čtrnáctý:
Odjezd na letiste Le Lamentin a odlet do Parize a Prahy. Zaverecna snidane nebo obed podle casu odletu letadla.


Nalodeni, plavba, provoz na lodi, informace, vylodeni:

 • Nalodeni posadky probehne na Martiniku v Le Marin, ubytovani (je mozne si vybrat bud predni dvouluzkovou kajutu (pro par) nebo 1,5 luzkovou koji). Pavlina (First Mate) prideli nove prichozi posadce ulozne prostory a skrinky na obleceni, potraviny a balenou vodu.
 • Tentyz nebo nejpozdeji nasledujici den je moznost dokoupeni potravin, hygienickych potreb a balene vody v mistnim supermarketu Leader Price (podle casu priletu letadla)
 • Kapitan urci cas vypluti (v zavislosti na predpovedi počasí).
  Upozornujeme, ze Karibik je mistem, kde se vyskytuji hurikany. Nemuzeme zarucit termin BEZPECNEHO vypluti z duvodu vyssi moci tzn. hurikany, tropicke boure, tsunami, zemetreseni, erupce sopky a podobnych rozmaru prirody.
 • Pred vyplutim kapitan provede posadku po lodi, seznami ji s provozem a bezpecnostnimi opatrenimi. Posadka bude poucena, jak se ovladaji plachty, kormidlovani a bude vseobecne seznamena s provozem a fungovanim plachetnice.
 • V pripade, ze si každý člen posadky vari sam, udrzuje kuchyn, varic, troubu a kuchynske nacini v cistote, umyva a uklizi po sobe nadobi, k ukladani uvarenych potravin pouziva plastove nadoby – jsou k dispozici (ne kastrulky nebo hrnce, někdo další by to mohl potrebovat na vareni).
  Je nutne spocitat si podle predpokladanych dnu plavby, kolik jidla a piti bude hostujici posadka potrebovat a podle toho nakoupit si toto dopredu v supermarketu před vyplutim, pripadne pokud jsou planovany zastavky během plavby, je mozne dokoupit potraviny a vodu během zastavek. Stejne tak i hygienicke potreby.
 • Trideni odpadu: vse co je organickeho puvodu (papir, plechovky, sklo, zbytky jidel, slupky od ovoce a zeleniny … atd.) se recykluji vhozenim do more (neplati pro pripobrezni plavbu, pristavy a mariny). Plastove lahve, mikrotenove sacky a tasky se shromazduji na lodi a po pripluti do pristavu nebo mariny se vhazuji do mist k tomu urcenych.
 • Pitna voda a hygiena na lodi. Lod je vybavena dvema 130ti l nadrzemi, které budou doplneny pitnou vodou a pripraveny pro nastup nove posadky.
  Pri plavbe se vari z pitne vody naredene morskou slanou vodou.
  V pripade potreby je mozne během plavby sladkou vodu docerpat do tanku v miste zastavky. Ve vetsine pripadech se voda plati, cena je cca 10 Euro za m3.
  Sprchovani sladkou vodou je mozne v marinach, pristavech nebo na plazich. Behem plavby se osvedcily vlhcene ubrousky nebo koupani primo v mori ve slane vode (toto plati spis pro dlouhodobe preplavby). Sprchovani pitnou vodou na lodi je mozne, ale naklady na docerpani pitne vody jdou na vrub tem clenum posadky, kteri sprchu na lodi pouzivali.
  Splachovani WC je napojeno na morskou vodu, stejne tak umyvani nadobi. Celkove je NUTNE s pitnou vodou setrit !!!
  Do WC – NEVHAZOVAT zadne predmety, tampony, odpadky, tycinky do usi a ani TOALETNI PAPIR !!! , odpadni roura je priliz uzka a dochazi k castemu ucpani.
 • Po dopluti do ciloveho pristavu na Martiniku v Le Marin se dotankuje nafta, benzin a doplni se plynova bomba, naklady na pohonne hmoty se rozpocitaji mezi počet clenu hostujici posadky. Doplni se voda do tanku a naklady se rozdeli mezi počet clenu posadky. Provede se vyuctovani. Pred opustenim lode posadka pomuze kapitanovi uklidit plachty, provazy apod. a bude napomocna s uvedenim lode do puvodniho stavu před vyplutim.
 • Pokud si hostujici posadka objedna plnou penzi, naklady na plyn jsou jiz v cene.
 • V pripade zajmu kapitan potvrdi odeplute mile do Lodniho deniku hostujici posadky
O lodi:
veskere info a foto na nasich webovych strankach
HIGH TENSION 36
Lod je 36 feetu dlouha (10,5 m) a siroka 11 feetu (3,5 m)
Je v dobre kondici, je vybavena novym autopilotem (12/2016). Bimini, sprayhood, sunshades.
Nemá nejnovejsi vychytavky, na které jsou dnesni jachtari zvykli z charteru v chorvatskych vodach, lod je totiž oceanska, ne vyletni.
Do budoucna planujeme Lazy Jack a Lazy Bag pro jednodusssi spousteni hlavni plachty.
Ballydonna preplula Atlanticky ocean (3.-28.1.2017). Je proverena v nejhorsich podminach La Manche a Biskajskem zalivu. Dalsi preplavba se usutecnila z Martiniku na Kubu, z Kuby na ostrov Roatan (2017), z Roatanu do Belize a zpatky se zastavkou na ostrove Utila (cerven 2017).
Byla vyrobena v lodenici Southern Ship Yard v roce 1978 pro oceanske zavody. Zucastnila se v roce 1979 vysoce narocneho zavodu Fast Net. Jako jedna z mala jachet kvuli nahle prudke zmene počasí vzdala a lod vcetne posadky se zachranila,. Nekteri ostatní to stesti nemeli, info na www.ballydonna.eu , kde je popsana podrobne tato tragedie.


Uvnitr lode se nekouri, koureni je mozne pouze v kokpitu. Prosime o ohleduplnost vuci nekurakum. Vitane e-cigarety :-D

Vybaveni lode:
Loznice:
1 x dvouluzkova kajuta pro hosty - par
2 x 1,5 luzka prostorna koje
Prislusenstvi:
1 x WC a sprcha
Obyvaci pokoj:
při vice lidech v parte není problem spat v obyvaku – další 2 luzka
Kuchyne:
Plynovy dvouvaric, sporak, lednice
Prutokovy plynovy ohrivac


Cena:

Cena za osobu na 7 dni: 175 (26,32) Euro nebo $ 198 (23.32)
(prepocet dle aktualniho kurzu ze dne 4.6.2017 CNB)

Cena za osobu na den (i zapocaty): 21 Euro nebo $ 23

Priblizna cenova kalkulace:


Stravovani: plna penze, polopenze, snidane, obed nebo vecere (podle domluvy)
v pripade plne penze stravovani zacina obedem (podle casu priletu letadla nebo veceri) a konci snidani.
Snidane – 4 Eura ($ 4,50) 13x
Obed – 9 Euro ($ 10) 13x
Vecere - 9 Euro ($10) 13x
V ceně je zahrnuto:
Služby kapitána (cestovního průvodce)
Zaskoleni rizeni plachetnice, ovladani plachet a kotveni, orientace v namornich mapach.
Nafukovací člun tzv. dingy s privesnym motorem.
Využití lozniho pradla, polstare, prosteradla, použití rybářského prutu.
Kuchynske nacini, pribory, talire apod.
Chladnicka
Varna konvice, mikrovlnna trouba – pouze při kotveni v marine
Provozni naklady: amortizace, zaverecny uklid, prani lozniho pradla a uterek vc. pracich prostredku, cistici prostredky, myti lode, paluby …


V ceně není zahrnuto:
Letenky, doprava z letiste do mista nastupu na lod a zpet (TAXI, autobusova doprava vcelku funguji na karibskych ostrovech v pohode (krome nedele) nebo pronajem auta napr. AVIS anebo moznost vyuziti auta od mistni české komunity (rezervace predem, cca 40 Euro za jednu cestu)), jidlo, plyn (60 Euro za naplneni bomby, v pripade plne penze hostujici posadka nehradi), nápoje, alkoholicke napoje, pitna balena voda, hygienicke potreby.
Přístavní, vstupni a celní poplatky (hradi hostujici posadka)
 • Martinik 5 Euro
 • Svatá Lucie 80 EC za lod = 26.32 Euro
  (1 Euro = 3.04 East Caribbean Dollar nebo 1 US Dollar = 2.70 East Caribbean Dollar, aktualni kurz CNB z 5.6.2017)
 • Svatý Vincet a ostrůvky Grenadin (Bequia, Mayreau, Union Island, Palm Island, souostroví Tobago Cays) 35 EC za osobu = 34.54 Euro
Vylety do vnitrozemi (v pripade zajmu je mozna dohoda o spolecnem vyletu a rozdeleni nakladu podle poctu ucastniku)
Vybaveni na potapeni a snorchlovani.
Navnady na rybareni, oluvka, hacky (doporucujeme vzit sebou z CR, na nekterych ostrovech je toto zbozi nedostatkove :-))
Cestovni pojisteni, pojisteni proti urazu.
Pohonné hmoty - nafta a benzin do clunku (dingyho) – cca 30 Euro/tyden ($ 34). Cena je orientacni, bude rozpocitana podle skutecnosti mezi počet clenu hostujici posadky.
Voda do tanku – cca 10 Euro za 1m3 (podle skutecne spotreby), cena bude rozpocitana rovnym dilem mezi cleny posadky.
V pripade nutnosti je třeba nastartovat motor na dobiti baterii
Tato plavba se tyka plavby z Martiniku, St. Lucia, Bequia, Mustiqe, Union, Tobago Cays, Mayreau, St. Vincent, St. Lucia, Martinik – St.Anne, Martinik ''z'' a ''do'' uvedenych mist. V pripade, ze hostujici posadka pozaduje zastavku a zakotveni mimo tato dohodnuta mista, musí toto vcas oznamit kapitanovi. Ten proveri v namornich mapach bezpecne zakotveni a casovy plan. Veskere naklady (pristavni poplatky, vstupy do země, viza, uplatky celnikum a statni zprave apod.) jdou na vrub hostujici posadce.
Stravovani. Po predchosi domluve (před vyplutim z Le Marin) je mozna polopenze, plna penze, vecere, obed, snidane. Nebo kombinace. V pripade celodennich vyletu a stravovani se v restauracich se samozrejme na lodi stravovani neplati.


Poskozene, rozbite nebo ztracene věci se nahrazuji nebo opravuji.


GARANTUJEME zajisteni ubytovani na lodi az do doby odletu zpet do CR.


Pozn.: Cena v Eurech nebo Americkych Dolarech nebo kombinace obou men


Platby a storno poplatky:
Po e-mailem, formou zprávy na Facebooku nebo telefonem domluvene rezervaci je nutné do 14 dnů složit zálohu ve výši 100 Euro nebo $ 113 (na osobu) ceny pronájmu lodě prevodem na bankovni ucet.
Bankovni ucet:
IBAN:
Pred vyplutim se doplati zaloha v hotovosti 250 Euro nebo $ 282 ( 100 Euro ($ 113) + 250 Euro ($ 282) = celkova cena za 2 tydny pobytu za osobu).
Storno pronájmu jachty se řídí následujícími podmínkami: 0 až 45 dnů před počátkem plavby jsou storno poplatky rovny výši složené zálohy. V případě, že se zájemce nemůže zúčastnit plavby osobně, je možné převést účast na lodi na další osobu bez manipulačního poplatku.


Reference: (kontakt na vyzadani)
Pavel Vavricek - UK
Karel Koncel – CR (člen posadky pri preplavbe Atlantiku)
Ing. Jaromir Radkovsky – CR (člen posadky pri preplavbe Atlantiku)
Jan a Jana Drnkovi – CR (clenove posadky při preplavbe Martinik – Kuba)
Jozef Bohac – člen posadky při preplavbe Kuba – Roatan
Hana Albertova a Vaclav Ridky – Roatan (clenove posadky při preplavbe Roatan – Belize – Utila - Roatan)
Pavel a Ivana Drobny - UK
Posadka a bezpecnost:

Kapitan Pavel Martinek (1966) ma zkouzky RYA ve Velke Britanii a Certifikat z Velke Britanie Poskytnuti první pomoci.
Ma napluto cca 18tis. NM, 3 x preplul Atlanticky ocean, preplavby na plachetnici z Martiniku pres Kubu na Roatan, Belize, Utila, hovori plynne anglicky a polsky.
First Mate Pavlina Martinek ma napluto cca 8tis NM, 1 x prepluti Atlantickeho oceanu, preplavby z Martiniku pres Kubu na Roatan, Belize, Utila.
Life raft pro 4 osoby (2016)
Epirb boje (2016)
Zachranne kruhy 2x
Zachrane vesty
Harnesy


(Posadka byla poucena ohledne pouzivani harnesu a ostatnich bezpecnostnich opatreni během plavby. Kapitan nezodpovida za pripadne zraneni nebo uraz zpusobeny nedodrzenim těchto pravidel.)


Hardware na lodi:
Chardplotter s mapamy celeho světa
Autopilot (12/2016)


Technicke parametry lodi a Pravidla chovani na lodi: : veskere info na www.ballydonna.eu


Kontakt
Pavel Martinek - kapitan
facebook Paja Saltydog


Pavlina Martinek
facebook Pavlina Martinek


facebook Cestovani a jachting Ballydonna


Mobilni telefon : +504 9924 2800

Žádné komentáře:

Okomentovat