Translate

čtvrtek 7. července 2016

Chcete být na lodi dobrým hostem?


Být dobrým hostem na lodi?

Takže jste byli pozváni na něčí lod? Skvělý!  Nejlepší věc, je mit své vlastní má přátele, kteří mají lodě. Je to mnohem levnější a stejne tolik zábavy.
Takže pro to zvýšeni své šance byt vyzván, nebo aby se opět vrátil a zůstal, jsou tady mé tipy být dobrým loďnim hostem:

1. Nastavte svou představivost
Pokud uz jste nebyli na lodi přátel dříve a vy jste si představovali, že to bude podobné jako luxusní výletní, pak jste pravděpodobně byli trochu zklamani.. Očekáváte-li, že výlet bude něco více nez řada kempování, pak zanecha ten pravy dojem. To je vše, co ma co do činění očekávání vs realita.

2. Připravte si plán B
Pokud jste na cestách a vaši přátele jsou v jiné části země nebo na světě, pak se vyplatí mít záložní plán.
Většina námořní rutiny je dána počasím, v případě, že vítr nefouká ve správném směru, fouká příliš, nebo vůbec, nebo se možná zásadní soucastka lodi porouchá, mohlo se například něco stát, co mohlo zabránit lodi byt na správném místě a v dohodnutém čase. Co budete dělat, když loď není v místě, kde jste si dohodli  setkani? Budete muset být flexibilní, a to mohlo mít za následek buď pozdržení cesty, změnu cíle úplně, nebo jen rozhodování o tom jít tak jako tak místo toho do hotelu.
Ujišťujeme vás, vaši přátelé se budou cítit hrozně, takže neberte to zle, ale uvedomte si, ze tato cesta je více dobrodružství nez naplánována pravidelná dovolena. Pokud to zní trochu nejiste a chtěli byste  mít nějaké jiste plány, tak proč nezaplatit sami pěkny resort a požádat vaše přátele, mohou přijít a setkat se s vami tam.
Než budete cestovat, zjistěte si imigracni požadavky zeme, kterou navštěvujete, zvláště pokud letíte jachtit a pak odletate ven do jiného místa. Mnoho zemi vyžaduje, abyste buď meli zpáteční jízdenku nebo dopis od kapitána lodi na potvrzení své plavby. To samé platí u země, do které přijíždíte.
3. Pojďme balit!
Ale dříve, než vyletite se podívejte na tašku. Prostor je na většině lodí vzacnost, a tam obvykle nebude kam ukládat velký kufr. Měkké tašky jsou určitě způsob, jak na to jít. Představte si, že existuje možnost, že byste mohli i spát vedle bagaze - (protože to je to, co hosté na nekterych lodich delaji - hlavne malych, nase ma mista dost)
Mějte na paměti, že se možná s ním budete muset jit dlouhou vzdálenost až na pontony dolů do mariny nebo dovnitř a ven do člunů a tam nesmí být žádné ostre hrany, takže měkka taška s kolečky, nebo ruksak. Malý pytel je to nejlepší.
Nezapomeňte, že je nepravděpodobné, že budete mít pračku na palubě lodi, takže..................


4. Očekávejte, že zmoknete
Je to loď, a proto je obklopena vodou. Můžete zmoknout. Nepršit-li, pak vlna může vás a vaše věci ostříkat vodou - včetně telefonu a jiných drahých věcí.
Sbalit do nepromokaveho pytle  a naskládat do nich důležité veci a dokumenty,
Nastupování a vystupování ze člunu je také jistý způsob, jak se namočít. Takže ujistěte se, že si přinesete lehkou nepromokavou bundu a nějaké boty kterym nevadí navlhnutí. Budete mit mokrý zadek bez ohledu na to, jak moc se snažíte tomu zabranit. Vše, co dáte na podlahu člunu bude také mokre a pravděpodobně i od písku. Nejlepsi jsou sandaly Crocs, nebo podobne. Můžete snadno vyskočit z člunu a jit do vody bez obav z šlapnuti na něco ostrého, a potom i na výlet.

5. Co dalšího byste si měli přinést?
To se bude samozřejmě značně lišit v závislosti na tom, kde ve světě jste, nebo kam míříte, ale zde jsou některé návrhy:
 • Záchrannou vestu? - Většina lodi budou mít záchranné vesty pro celou posádku, ale nejlépe se zeptat, a pokud dáváte přednost nosit svou, pak si ji vemte s sebou. Pokud se jedná o nafukovací záchrannou vestu pak ji vezt v příručním zavazadle, ale bez bombicky.
 • Lehke frote rucniky - to jsou lehké, rychleschnoucí a skvělé pro cestování. Přineste jeden na sprchu a jeden na pláž.
 • Fotoaparát & GoPro
 • Spací pytel nebo povleceni? Informujte se u svého hostitele o tom, co je nejlepší v této situaci, protože by je uz pro vas mohl mit.
 • Plavání a šnorchlování - nemusíte mít misto pro vaše ploutve, ale maska a šnorchl je dobrý začátek.
 • Pochodeň :-) - nejaka svitilna je dobry az brilantní napad.
 • Nějaké rozumné pyžamo - Nemyslím si, že budu někdy schopen zapomenout na pohled na mou kamaradku. Když mi pomáhala zápasit s kotevnim lanem v bouři a ona mela na sobě velmi krátkou bilou a hedvábnou noční košilku ...
 • Kniha nebo Kindle.
 • Ucpávky do uší - lodě byvaji hlučné a existuje spousta věcí, které delaji na lodi ramus, vrzou, skripou a bouchaji.
 • Jakékoliv léky ktere byste mohli potřebovat.
 • Opalovací krém, Repelent
 • Sanitární předměty. Ty mohou být drahé a obtížné získat na některých místech po celém světě. (Dbejte na to, aby jimi neucpali splachování na záchode! )
 • Dostatek oblečení, takže si muzete menit na návštěvě prádlo v pravidelných intervalech. Mějte na paměti, že to je na lodi v pořádku nosit stabilne stejnou věc, ale na druhou stranu nechcete skončit se vším mokrym a nemit co na sebe. Může vas dostat chladno v noci i v tropických místech, tak je dobry napad přinést si take teplé věci. Váš hostitel vás může zapomenout na toto upozornit. Při jízdě na břeh, pamatujte, že některá místa vyžadují, abyste se oblékat skromně, zahrnující ramena a kolena, a to zejména v případě návštěvy kostelů či chrámů, takže sbalit něco pro tyto cesty je nutne.
 • Zeptejte se svých hostitelů, zda můžete pro ně přinést něco z domova  - lodní díly a podobne.
5a. Co nebrat
 • Vysoušeč vlasů, rovnání vlasů - viz níže, jde o problémy s napájením.  Jste na lodi, to znamena větrno, vaše vlasy budou symbolem chaosu. Všichni maji chaoticke ucesy - to je v poradku ... přinést vlasové sponky, klipsy, gumicky- ohon je váš přítel!
 • Vysoké podpatky - ano, ony vypadají fantasticky, nebudou moc k užitku na lodi, pokud si nechcete zlomit vaz, propíchnout člun a zničit vaše kotniky v mezerách na přístavišti.
 • Boty s barevnou podrážkou - nesmite být uraženi, pokud váš hostitel požádá, abyste nenosíli boty, pokud jste na lodi. Hlavní myšlenkou je, aby se pokusil vyhnout nutnosti drhnout příliš mnoho smouh, takže špinava a značkujici obuv by mela vzdy skončit v kbelíku a být použita pouze tehdy, když jdete na břeh.
 • Spousta parády, oděvů a šperků - můžete jít na večeři nebo na plážový bar, ale je nepravděpodobné, že budete potřebovat oblek nebo hodně zdobnych věcí, které nosíte na plesy.
 • Všechno to, co opravdu nechcete aby promoklo.
 • Problémy - nechcete aby si vaši hostitelé hráli na  psychoterapeuta - všichni se tady jedeme bavit!  

6. Možnosti elektriny
Pokud nejste zaparkovani v přístavu a zapojeni do zasuvky, nebo jste na velké lodi s generátorem, je docela možné, že nepoužívaji žádná elektrická zařízení a nabíjení věci bude tedy trochu složitější.
Lodě běži na baterie, a ty jsou nabijeny buď sluneční, větrnou energii nebo výkonem motoru. Existuje spousta důležitých věcí, které je potřeba utahnout z baterií - jako světla, ledničky, navigační systémy, auto-pilot atd. Tak bude nejlepší neočekávat, že budete schopni pouzit vysoušeč vlasů nebo dobijet svůj laptop, kdykoliv budete chtít.
Nejlepší věc, kterou musíte udělat, je přijít se všemi svými elektronickými věcmi plně nabitymi, než se dostanete na loď, kompletně vypnout zarizeni, když je nepoužíváte (zejména světla ve vaší kabině), zeptejte se svého hostitele před připojením něco do zasuvky, a možná s sebou ma přenosný napájecí zdroj pro nabíjení vašeho telefonu.
7. Sprcha Situace
Stejně jako v lese, poté, co lod opustí přístav a odpoji kabel neomezeneho přívodu elektřiny a vody, jste odkazani jen jen vlastní pěst! Voda, která teče na pevnine z kohoutků tak volně se najednou stává vzácným zdrojem.
Proto je nepravděpodobné, že budete moci mít 20 minutovou sprchu každý den. Vzpomínáte si na první odstavec o kempování? Některé lodě nemusí mít sprchu vůbec, a budete mít štěstí pokud tam bude houba a kbelik.

Takže lepší být připraven na vse. Vezměte s sebou pár balení dětskych ubrousku nebo flanelovych uterek, které jsou fantastickou alternativou pro sprchu a když se chcete osvěžit! Můžete si zaplavat, a pokud jste v přístavu nebo v blízkosti střediska, která to umožní, pak se zamiřte na břeh umýt.
Pokud máte to štěstí, že jste na loďi se sprchou a teplou vodou, poté se sprchovat krátce. Nebudte osobou, která vypoužívá všechnu teplou vodu a nenecha nic pro ostatni. Pokud máte dlouhé vlasy, pak je čistit a cesat venku, než se dostanou do odpadu uvíznou v čerpadle, ktere cerpa vodu ze sprchy ven.
Zavrete kohoutek, když si čistíte zuby, a totéž platí i při mytí nádobí. Poslední věc, kterou chcete udělat, je pustit vodu a venovat se zábave, po chvíli se vydáte zpět do reality, ze jste jim vsechnu vodu vyplytvali.
Samozřejmě v případě, že myšlenka ne-sprchování a ranniho sušení vlasů každý den, vás zcela  děsí, pak by vam bylo lépe zpátky v resortu na pevnině.
Purau 008
8. Co na záchod ...?
A když jsme u tématu očisty, pak jsme měli lepší mluvit o "head". Zřejmě to je pojmenováno jako hlava, protoze toalety byly obvykle umístěny v přední casti lodi. Není to v těchto dnech obvykly případ , ale název zůstal.
Toalety lodí jsou zajímavé a delikátní. Ony nefunguji jako toalety na souši, a já velmi doporučuji pozadat svého hostitele, aby vám predvedl praktickou ukázku, jak ji ovládat, než ji budete skutečně používat.


Některé klíčové věci, které potřebujete znát, jsou následující:
 1. pokud jste ucpal záchod, pak jste ten, kdo ho má opravit. To není příjemná práce ...!
 2. Dělat vše, co můžete, aby se zabránilo ucpanií záchodu. Toalety nemají rády žádné cizí předměty, zejména věci jako vlasy, dětské ubrousky, tampony, takové věci. Záchod má věc zvanou macerator, který je jako drtic odpadu pro likvidaci odpadu v umyvadle, který žvýká vše, co tam dole je na malé kousky. To je věc, která se obvykle zablokuje. Je to treba mít na paměti, než hodite cokoli do záchoda ...
 3. Někteří lidé nemají ani splachovací záchod, ale vaši hostitelé vám poradí jak na to. Být setrny s toaletním papírem, protože to je take hlavní příčinou zablokování ... a když vám dojde, pak je často velmi dlouhá cesta do supermarketu.
 4. Lodě obvykle mají sběrné nádrže k ukládání odpadů, tyto jsou pak buď odčerpány v přístavu nebo zlikvidovány přes palubu, když jste dost daleko od břehu. Vyplatí se bedlivě sledovat, jak je plná sběrná nádrž, předtím, než se naplni do 110% kapacity ...
 5. Jsou obvykle dva výpustné (otvory v lodním trupu pod vodou), které musí být otevreny aby na lodi WC fungovalo. Jeden je pro nasávání mořské vody ke pro splachování, a druhý je odpad. Nepokoušejte se pouzivat toaletu bez otevrene výpusti  - váš hostitel vám na toto téma rad poradí.
 6. Jít na záchod, když je to venku opravdu drsne - mineno pocasi a vlny, je velmi obtížné!
Každopádně je nejlepší nebýt v rozpacích ohledne záchodové kultury na lodi. Pokud chcete trochu soukromí a nechcete, aby vás někdo slyšet, zapnete nějakou hudbu. A ujistěte se, že mate dobry návod, jak jej správně používat - budete v pohodě!
9. Budete mít mořskou nemoc?
Mit mořskou nemoc může být noční můrou pro vás i pro vaše hostitele. Každý je jiný, ale pokud se budete plavit kdekoliv mimo chráněný přístav, pak byste si měli pribalit nějaké léky proti mořské nemoci.
Přednostně vzít před zahájením plavby chvili to trvá nez se vstřebaji do tela a zcnou pusobit. Dávám přednost Stugeronu z lékárny ve Velké Británii. Je to jediná věc, ktera pomuze, ale citite se ospalý.
Nezapomeňte, že pokud plachtite, loď bude v náklonu. To je v pořádku a je to, to na co je loď je navržena, aby dělala. Nicméně vše, co necháte na rovném povrchu najde svoji cestu na podlahu. Ulozit věci na bezpečné místo, zamknout skříňky, nenechávejte věci  na stole atd.
Být na lodi vyžaduje dostatečné množství fyzické zdatnosti. Lezení nahoru a dolů po žebříku, dovnitř a ven z malých člunů, vyvažování, pokud jste nemocný, jste-li nestabilní na nohou asi byste měli být šťastnější na souši. Cest vyjimkam. A zarezervovat si resort, pripadne dohnat sve přátele po souši.
12654326_684480321654522_5608714989061875866_n
10. Jak dlouho bych měl zůstat?
To je těžke a u každeho se to bude lišit. Poslední věc, kterou chcete udělat, je ze přetáhnete dobu vašeho shledání.
Vaši hostitelé mohou být laskavi a souhlasit s tím, aby jste přieli na několik týdnů, ale stačí si uvedomit, ze jste všichni na velmi malém prostoru s lidmi, kteří jsou zvyklí být sami po většinu času. To je pak snadné začít otravovat někoho, aniž by jste si to uvědomili.
Na druhou stranu, možná milují nejakou společnost navíc a pomuze jim, pokud zůstanete déle.
Snažte se být milý a bezstarostný, a pokuste se dát lidem nějaký prostor a ten může být těžké udělat na malé lodi. Pokud nic nevíte o plachtění, prispejte svou troškou při čištění a vaření, nebo opravach.
Snažte se udržet všechny své věci úhledně uklizene ve vaší kabině. Je to nepříjemné neustále zvedat a uklizet veci po lidech.
Budete-li pít hodně vína nebo piva nebo rádi jite určité věci, pak si nezapomeňte přinést dost pro vás i pro  ostatní. Cíl je nebýt přítěží. Pokud jste něco rozbíli nebo ztratili,  pak se ujistěte, ze je to opravene nebo vyměnene..
Pokud jste kuřák, měli byste se poradit se svými hostiteli před cestou, jak vnimaji kouření na palubě. Jsou-li srozumeni, porad si je treba uvědomit, že na palubě lodi existuje spousta hořlavých věcí , včetně paliva  pro přívěsný motor, plachty atd. Buďte opatrní s nedopalky cigaret a zapalovači.
Pokud jste bez na lepkove diete, nebo alergičtí na něco, váš hostitel by to mel vědět předem. Někdy je tezke speciální dietní požadavky splnit a obtížné uspokojit jinak než v hlavních centrech mest s velkými supermarkety. Nelze automaticky předpokládat, že speciální dieta bude moci být zajištěna. Je-li to problém - radeji přinést vlastní potraviny.
Chcete-li přinést dárek pro svého hostitele, pamatujte, že prostor na lodi ma vysokou cenu, a praktické věci, které jsou nerozbitné a vodotěsné mají tendenci být mnohem užitečnější. Zde jsou některé návrhy na dárky pro jachtaře .
Druhou možností je pronajmout si svou vlastní, loď a jít do plachtění dohromady. Tímto způsobem můžete mít svoji vlastní nezávislost, ale stále trávit čas společně.
Raft up!


11. A co peníze?
Nepředpokládejte, že vaši přátelé žijí na lodi, protože jsou milionáři. Oni pravděpodobně žíji na napjatém rozpočtu, a proto byste měli očekávat, že si  svou cestu zaplatíte.
Nejjednodušší způsob, jak jsme zjistili, sdílet náklady zivota na lodi je spolecna lodní kasička - kde každý vlozi stejné množství hotovosti a pak se používá k placeni za věci, jako jsou potraviny, mariny, poplatky , exkurze, stravování atd.

12. Bezpečnostní
Kapitán pravděpodobně vám udela bezpečnostní instruktáž, jakmile přijdete na palubu. Existuje spousta věcí, na lodi, které jsou nebezpečné, ale i věci, které byste se měli zeptat a ty zahrnuji:
 • Místa hasicích přístrojů a jejich pouziti.
 • Jakékoliv rizika - zejména rahno, bezpečne ovladani navijáku, nenechat žádné části těla mezi lodí a pontonem apod
 • Jak používat rádio VHF k přivolání pomoci
 • Jak postupovat pri spuštění motoru (velmi užitečná v případě, že kapitán spadne přes palubu)
 • Kdy byste měli nosit záchrannou vestu a jejich umístění
 • Umístění záchranného voru
 • Bezpečný provoz sporaku a jak zapnout plyn a vypínámi.
 • Umístění lékárničky
Informujte svého hostitele, pokud uzivate jakekoli speciální léky, kde si je budete ukladat a kolik jich budete mít. Potom, jestlize se stane nějaký druh nehody, a vy skončíte v nemocnici nebo cokoliv jineho, mohou zajistit, aby tyto informace a léky sly s vámi.
Pokud nevíte, jak něco použít, nebo co dělat, zeptejte se nejprve, nez se neceho dotknete. Všechny lodě mají své vlastní způsoby provozu, a dělat něco nesprávně, může mít špatný az fatalni výsledek.
Také  je vždy dobra praxe, když jdete ven na lodi dat někomu vědět  kam jdete, pamatovat si jmeno lodi, a zanechat kontaktni udaje. Mit sebou stejne udaje, pro pripad nehody - kdo jste, s kym (a jejich kontaktní údaje - satelitní telefon například) a kdy vás očekávaji zpět.
13. komunikace
Je nepravděpodobné, že loď bude mít wifi. Pokud jste v přístavu, nebo v kavárně, baru na pevnině pak byste měli být schopni se k ni dostat. Nejlepší volbou je ověřit u poskytovatele telefonních sluzeb kolik International Data roaming bude stát. 5Mb je jedna predpoved pocasi, s bidou.

Pokud máte luxus Wi-Fi, je treba si uvědomit, že asi není neomezená, nebo stojí vase hostitele majlant.
14. Když odjizdite
S trochou štěstí jste měli fantastickou dovolenou, skvělé počasí, navštívili některa úžasna místa, setkali se spoustou zajímavých lidí a máte zájem se vrátit a udělat to všechno znovu. Tak jak si mate zvýšit své šance na získání opetovneho pozvání?
 • Dopřejte si dostatek času na letecké spojení. Stejně jako u odstavce 2, může existovat velké množství důvodů, proč vám muze uletet vaše letadlo. Plachticí námořníci nesnáší  harmonogramy, zvláště ty, ktere vystaví loď (a všechny na palubě) v nebezpečí. Zajistěte si rezervaci na flexibilní lístek, který umožňuje změny data.
 • Zanechte kabiny pěkné a uklizené. Nabídnete zaplatit za prani jakéhokoliv prádla, ktere jste použili, zamést podlahu, zkontrolujte zda pod matraci a ve skříňkách je poradek a aby jste se ujistili ze vam tam nic nezustalo.
 • Vyčistěte kuchyň / koupelna / wc - snažte se opustit místo aby vypadalo tak, jak vypadalo když jste přijeli.
 • Pomoci s cestou do a v přístavu, pomoc při doplňování vody, nabídnout zaplatit za pohonné hmoty, pomoci umýt loďni kyl, atd.
 • Uspořádat, opravit, nebo vyměnit něco, co se omylem ztratilo nebo rozbilo. Trvejte na tom, že platíte i když vám vaši hostitelé říct, že je to v pořádku. Kliky navijáku jsou skvělým příkladem - to může stát opravdu hodne penez. Ano, byla to byla nehoda, která zpusobila, ze jste ji upustil, ale nekdo to musi nahradit.
 • Všechno víno / pivo / alkohol ktere jste vypil kupte zpatky a něco navíc, jako poděkování svým hostitelům
 • Poslat zprávu, když dorazite domů. poděkovat a řici, jak úžasne jste se měli.
 • Sdílet nebo označit je za vsech fotografiích ktere jste zverejnili na Facebooku (lepší než jejich posílání e-mailem), zanechani podekovani na jejich webovych strankach, doporuceni znamym i ostatnim zajemcum.
Tak tady to máte! Doufejme, že s těmito tipy jste na dobré cestě k proziti fantasticke dovolene, plne plachtěni  s vašimi novymi i starymi přáteli a budete zase pozváni  příští rok.
Pokud máte nějaké další tipy pro návštěvníky jak být dobrým (nebo špatnym) spolecnikem. Napiste nam dolu do komentaru. Tesime se na vas. Paja a Paja z paluby lodi Ballydonna.

Žádné komentáře:

Okomentovat